Jak lepit puzzle?

Jak lepit puzzle?

Prvním krokem před uvedením puzzle na stěnu nebo do rámu je slepení jednotlivých dílků dohromady.

 

Výběr lepidla

Existuje mnoho druhů lepidel na puzzle, včetně spreje, práškové a tekuté. Podle odborníků je vhodnější tekuté lepidlo. Některé značky, například Educa, dodávají práškové lepidlo s puzzle, které mají více než 500 dílů. Pokud se rozhodnete použít práškové lepidlo, nezapomeňte ho správně promíchat a to bude dělat skvělou práci. Pokud je to možné, vyberte lepidlo vyrobené stejnou společností jako puzzle. Balení lepidla vám poskytne informace o velikosti a počtu dílů, které s ním budete lepit.

 

Nanesení lepidla

Nejjednodušší způsob, jak nalepit puzzle je nalít lepidlo přímo na horní části puzzle a pak použit kus kartonu nebo vizitku a roztáhnout lepidlo . K víčku láhve jsou připevněny obyčejné štětce, které použijete k rozprostření lepidla podél okraje puzzle. Některým lepidlům bude trvat až 4 hodiny před nalepením a zaschnutím.Buď opatrný! Při nanesení většího množství lepidla najednou může dojít k bobtnání nebo ohnutí puzzle!!

Rady

Pokud se okraje po zaschnutí lepidla trochu ohnou, zkuste puzzle otočit a na zadní stranu nanést další vrstvu lepidla. Když zaschne, to bude tahat ven a znovu se stane plochou. Alternativně, v případě, že celá puzzle je suchá, můžete umístit puzzle pod plochým předmětem, který je větší než puzzle. Po celodenním tlaku by měl zůstat plochý.

Laminování a rámování

Nejlepším způsobem, jak zobrazit puzzle po jeho nalepení, je umístit ho na pěnovou desku nebo do skleněného rámu. Pokud ji nalepíte na zeď poté, co jste ji právě přilepili, existuje vysoké riziko, že se kousky po čase rozpadnou. Laminováním se puzzle připojí k pěnové desce, MDF nebo kartonu.