Tipy pro snadnější skládání puzzle

Tipy pro snadnější skládání puzzle

Puzzle jsou zábavný způsob, jak trávit čas. Jsou také dobrým způsobem, jak cvičit mysl. Ale někdy mohou být puzzle ohromující, zvláště pokud jste začátečník. Pokud jste v  puzzlech začátečník, začněte jednoduchým obrázkem. Následující tipy vám pomohou pro  rychlé skládání puzzlí.

1) Najděte dostatečně velké pracoviště, do kterého se vejdou všechny kousky puzzle. Pokud nemáte k dispozici stůl, existují speciální podložky určené k srolování puzzle a odložení stranou, když na ní nepracujete. Rovněž zajistěte dostatečně velký plochý povrch, na kterém můžete otáčet všechny kousky puzzle, nejlépe mimo oblast rámu. 

2) Otočte všechny součásti a položte je na rovný povrch. Spojte podobné barvy a vzory. Také roztřiďte všechny koncové kusy na samostatnou hromádku. Pokud má  puzzle složitý design, možná si budete chtít nyní čas seřadit kousky podle tvaru. Tento krok může trvat o něco déle, ale může vám pomoci rychleji skončit, pokud si nyní uspořádáte kousky puzzle.

3) Uspořádejte rámeček. Pokud jste v kroku 2 nenašli všechny koncové díly, nemějte obavy. Některé rohy je těžké najít, ale najdete je později.

4) Začněte sbírat podobné barvy a vzory. Je dobrý nápad podívat se na obrázek na krabici pro referenci. Uspořádejte dlaždice s podobnými barvami a vzory v jejich správných místech v puzzle.

5) Spojte všechny ostatní kousky dohromady, abyste vyplnili díry a uspořádali puzzle. Toto je pravděpodobně nejtěžší část procesu. Pokud jste tak neučinili v kroku 2, roztřiďte zbývající části podle tvaru.

6) Pokračujte se skládáním puzzlí.Se získáváním zkušeností s jejich skládáním budete rychlejší.